Soudců 13,23

Jeho žena mu však odpověděla: „Kdyby nás chtěl Hospodin usmrtit, nepřijal by od nás oběť zápalnou ani přídavnou, nebyl by nám toto všechno ukázal, ani by nám teď neoznámil něco takového.“

Bible, Soudců 13,23

Whow! Muž a žena mluvili s Božím poslem a zanechalo to v nich takový dojem, že si museli nahlas připomenout a ujasnit si, co se stalo. Jenom Boží posel v nich vyvolal otázku, zda neměli zemřít! Jenom posel. Ne Hospodin, ne Ježíš nebo Duch svatý. Ale posel, anděl by se asi dalo říci.

A já tak často zapomínám na to, jaký dar mi byl dán. Byl mi dán duch a Duch svatý. Bylo mi svěřeno pomazání, které Ježíš zaslíbil svým učedníkům. A já na to zapomínám. Nepřináším jim oběti ani svůj čas a myšlenky. Rozhodně ne tolik, kolik si zaslouží, a tak často a intenzivně, jak bych mohla.

Zjištuji, že se z dětí pomalu stávají výmluvy na všechno. Nebylo to tak, fakt mě potřebovaly a já moc svého času neměla. Ale už to tak není, mění se to a já ten volný čas věnuji všemu možnému, jen ne Bohu, Ježíši či Duchu svatému. A pak se divím, že pomalu mizím z jejich přítomnosti, že má víra uvadá. A čím dál od nich jsem, tím míň mi chybí. Znáš to taky?

Lék je jediný. Činit pokání a změnit své jednání o 180°. Volný čas věnovat nejprve Hospodinu a pak až dalším věcem. Jak říká moje milovaná tchyně: „Bohu bychom měli dát ten nejlepší čas z celého dne.“ A pro mě je nejlepším časem ta chvíle, kdy mě mé děti zrovna nepotřebují.

Který je ten tvůj?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: