Soudců 14,16

I vyčítala ta žena s pláčem Samsonovi: „Chováš vůči mně jenom nenávist, nemáš mě rád! Dals hádanku synům mého lidu a neprozradil jsi mi ji.“ Odpověděl jí: „Ani svému otci a své matce jsem ji neprozradil, a tobě bych ji měl prozradit?“

Bible, Soudců 14,16

Příbeh o Samsonovi je plný lží, vražd, politikaření, neposlušnosti vůči Bohu a dalších věcí. Tady mě však zaujalo něco jiného. Takového ženského. A tomu se chci věnovat.

I vyčítala ta žena s pláčem Samsonovi…

Vyčítala s pláčem. Ó, jak to ženy umí (pokud to neděláš, jenom dobře). Je to ve filmech, je to v knížkach, je to v seriálech. Žena brečí a někomu něco vyčítá. A chlap moc neví, co má dělat. Minimálně ten můj totiž nemá rád, když brečím a u toho něco říkám. Většinou to totiž fakt jsou výčitky, ale takové, na které nemám nárok. Takové, jakými ho chci někam vmanipulovat. Víte, co tím myslím?

Tady Samson reaguje zcela správně. Říká, proč ti to mám říct, když odpověď neznají ani mí rodiče? Jinými slovy, neřekl tu opověď nikomu. A on neměl povinnost tu odpověď ženě říct. Stejně tak i můj muž nemá povinnost skákat, jak já brečím. Můj muž si zaslouží, abych s ním jednala na rovinu. Abych s ním nemanipulovala, ale diskutovala. Zeptat se ho, počkat na odpověď, přijmout ji.

PS: Myslím, že se zlepšuji a tyto scény z naší domácnosti mizí a nyní jsou už vzácností (nevítanou) ;). Ale to vám musí potvrdit můj muž :).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: