Soudců 19,26

Za ranního rozbřesku se ta žena dovlekla zpět, zhroutila se u vchodu do domu muže, kde byl její pán, a zůstala ležet až do světla.

Bible, Soudců 19,26

Tento příběh nemám ráda. Je plný krutosti a násilí. Extrémní krutosti a extrémního násilí. Také nepochopitelného jednání jednak mužů daného města, druhak zde zmíněného pána. Hledat v tomto příběhu Hospodina není snadné. A přesto tam je. Stojí za reakcí izraelské pospolitosti, která se rozhodla jednat tak, jak jim velel Bohem daný zákon.

Že je ten zákon krutý? Že bylo kvůli spáchanému násilí vyvražděno celé město? A co město, takřka celý jeden otcovský rod? Ano, je to tak. Takový je Hospodin a jeho zákon. On vedle sebe nesnese hřích. Když stvořil svět, hřích tu nebyl. A on své stvoření navštěvoval a mluvil s ním. Pak ale Eva s Adamem překročili zakázanou hranici a tím uvolnili cestu ďáblu na tento svět a tím i hříchu. Hospodin již nemohl přebývat se svým stvořením, protože by nepřežilo jeho čistotu a svatost.

A ani já bych nepřežila v jeho přítomnosti nebo v přítomnosti Ducha svatého, kdyby nepřišel Ježíš a svou smrtí neotevřel novou cestu k Bohu. To Ježíšova krev a jeho svatost je to, díky čemu mohu směle předstupovat před Boží trůn a nazývat se jeho dcerou.

Není jiná možnost. Buď uznáš Ježíše jako svého pána a krále, nebo zemřeš. Co si vybereš?

Pokud máš jakékoli otázky nebo nevíš, kde získat více informací, napiš mi. Ráda se ti budu věnovat. Nebo se ozvi lidem z hledamboha, jsou super :).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: