Rút 1,5

Oba, Machlón i Kiljón, rovněž zemřeli, a tak ta žena zůstala sama, bez dětí i bez muže.

Bible, Rút 1,5

Umíte si to představit? Já si to ani nechci představovat, se přiznám. Přijít o manžela, o děti, a ještě k tomu v cizině. To nechceš. Nechceš to v dnešní době, natož tenkrát a v takové kultuře, kde žena neměla takřka žádná práva, o vlastnictví nemluvě.

Já bych se asi zhroutila, někam zalezla a chtěla umřít taky. Myslím, že bych neměla daleko k tomu, utopit se v sebelítosti. Co ale udělala Noemi? Starala se o druhé. A vymyslela plán.

Noemi zavolala Orpu a Rút, své snachy, a řekla jim o svém rozhodnutí vrátit se do rodného města. K tomu všemu je propustila do otcovských domů, k jejich otcům a bratrům, kteří se o ně opět mohli postarat. Byla nesobecká, nelitovala se, znala svou situaci a řešila ji.

Kolikrát se lituji kvůli maličkostem, mívám pocit „teď mám právo vypnout a chvíli nic nedělat“. Jenže to není to, co mě učí Bible, a tím pádem i Hospodin. On mi na příběhu Noemi ukazuje, že v takových chvílích mám běžet domů, do rodné země, k Němu. Vrátit se tam, odkud jsem vyšla. Tam, u Jeho nohou, najdu odpočinek, spočinutí i zastání, stejně jako Noemi, když se vrátila do rodného města.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: