1. Samuelova 1,18

Ona na to řekla: „Kéž tvá služebnice najde u tebe milost!“ Potom ta žena šla svou cestou, pojedla a její tvář už nebyla smutná.

Bible, 1. Samuelova 1,18

Přesně toto je jeden z mnoha důvodů, proč miluji Boha a jsem vděčná za dar modlitby!

Ta úžasná, jednoduchá a univerzální možnost řešení problémů, trápení, smutků, bolestí i radostí. Možnost vybrečet se, vyvztekat se, vyřvat se, vypsat se, smát se, radovat se před Hospodinem, přijmout odpověď a odejít s pokojem v srdci a úsměvem na tváři.

Zní to jednoduše? Je i není zároveň. Alespoň pro mě totiž není úplně jednoduché přiznat, že něco nezvládám, je toho na mě moc a potřebuji pomoc. Ale když se zapřu a pokořím se, stojí to za to.

Například nedávno jsem se Boha ptala, proč nezažívám zázraky a uzdravení jako učedníci ve Skutcích (a brácha v Praze takřka denně). Byla jsem fakt naštvaná a myslela si, že dostanu odpověď v podobě seznamu toho, co ještě musím splnit, aby… A po vylití srdce před Hospodinem začaly přicházet odpovědi, které byly celou dobu nasnadě: „Děláš toho dost, teď ti nic nepřidám. Buď věrná a vytrvalá v psaní blogu, výchově dětí, navazuj dál vztahy s lidmi kolem sebe. Zvedni hlavu a rozhlídni se, žiješ v těch zázracích, jsi jejich součástí, každý jeden den.“

Závěrem tě proto chci povzbudit, aby sis vyléval/vylévala srdce před Hospodinem. Neexistuje návod, nejsou předepsané fráze ani seznam povinných slov. Hospodin chce jen upřímné srdce. Tak mu ho dej.

Pokud se chceš o modlitbě nebo o Bohu dozvědět více, doporučuji ti navštívit web hledamboha.cz, kde najdeš příběhy, ale i kurzy s e-koučem, který zodpoví všechny tvé otázky. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: