1. Samuelova 25,3

Ten muž se jmenoval Nábal a jeho žena se jmenovala Abígajil. Byla to žena bystrého rozumu a krásné postavy, ale muž byl zatvrzelý a v jednání zlý. Byl to Kálebovec.

Bible, 1. Samuelova 25,3

Whow! To je popis ženy! Bystrý rozum a krásná postava. To zní jako sen, jako ideál. A vedle toho popis jejího muže – slušný protiklad.

Upřímně, dřív jsem tento příběh neměla moc ráda, protože žena jednala za zády svého muže, proti jeho rozhodnutí. A tím ho usmrtila. Navíc se pak stala druhou (jestli dobře počítám) ženou Davida, což se mi taky nelíbilo. Ale teď jsem vděčná za to, že tento příběh v Bibli je.

Ne kvůli mnohoženství, to ne. Ale právě kvůli tomu, že žena jednala proti rozhodnutí svého muže. Tím nikoho nechci nabádat k tomu, aby tak jednal, aby se nesnažil s druhým domluvit. Jenom prostě… existují situace, kdy je to důležité a nutné. Kdy je potřebné se na celou situaci podívat co nejobjektivněji, „z venku“, a jednat ve svém zájmu, zájmu dětí a dalších.

Tímto chci vyjádřit uznání a podporu těm, kteří se stejně jako Abígajil dokáží rozhodnout, povstat a odejít od těch, kdo jsou jako Nábal. Někdy prostě jiná cesta není a tato je ta nejlepší. Jste silní, jste silné. Hospodin pro vás má víc, stejně jako měl pro Abígajil Davida. Má pro vás uzdravení i pomoc, lásku i přijetí, naději i východisko. Jen se nebojte a jednejte. Myslím na vás. A.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: