1. Samuelova 28,12

Když žena Samuela viděla, hlasitě vykřikla a obrátila se na Saula: „Proč jsi mě obelstil? Vždyť ty jsi Saul!“

Bible, 1. Samuelova 28,12

Přesně u veršů tohoto druhu si kladu otázku, proč v nich je slovo žena? Proč Hospodin chce, abych je měla na blogu? Proč chce, abych nad nimi více (a dlouho) přemýšlela? Dělá mi to snad schválně? Vždyť o té ženě se tam nic moc nedozvím!

A odpověď? Hospodin chce, abych psala o něm. Aby tento blog byl především o jeho velikosti, moudrosti, lásce, všemohoucnosti, a až pak o ženách. Bez Boha totiž jsem nic, pouhý prach. A nemá o tom být jen blog, ale celý můj život. Mé myšlenky, mé činy, mé chování.

Věřím, že v tomto verši je slovo žena schválně, a speciálně pro mě. Aby mi vrtal hlavou, abych nad ním přemýšlela, rozjímala nad ním ve dne, v noci, aby mi nedal spát. Abych v něm dál hledala Hospodina a jeho velikost. A stejně jako ona žena vykřikla: „Proč jsi mě obelstil? Vždyť ty jsi Hospodin, můj vládce a pán, který má moc nad mým životem i smrtí.“

Když už jsme u těch duchařinek, připojuji odkaz na aktuální číslo Života víry (11/2021), kde se k tomuto tématu můžete dozvědět víc. Neberme duchovní svět na lehkou váhu ;).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: