2. Samuelova 14,9

Ale tekójská žena králi odvětila: „Králi, můj pane, nechť je ta vina na mně a na domu mého otce, avšak král a jeho trůn ať je bez viny.“

Bible, 2. Samuelova 14,9

V tomto (smyšleném) příběhu tekójská žena nechce, aby král nesl její vinu, resp. vinu jejího syna. Chce pro syna milost, ale ne odpuštění, vymazání viny. Jak ale může žádat milost bez odpuštění, bez zapomenutí hříchu?

Jedno bez druhého neexistuje. Jde o spojené nádoby. Nemohu žít v Boží milosti a držet se hříchu, nevzdat se ho, křičet na Boha: „Nenene, to je moje chyba, já s ní budu dál žít, jen mě nechej v tomto sále u tvého trůnu, to mi stačí!“ To nejde. Nejde přijímat milost Ježíšova kříže a nevzít i očištění Jeho krví. Nemohu vzít přístup k Bohu a vynechat smrt jeho syna. Nemohu vstoupit do Jeho chrámu s chválami a nebýt očištěna, nenést svůj kříž, nepřijmout Ježíšovu oběť.

Král David mohl rozhodnout o tom, že bratrovrah nebude zabit, že bude jeho vina zapomenuta a vdova se nestane vdovou bez synů. Ježíš se rozhodl vzít na sebe mé hříchy, mé lži, mé strachy, mou pýchu, lenost, nevrlost, mé pomluvy, mou nevíru a odít mě radostí a veselím, laskavostí a trpělivostí, láskou a vlídným slovem.

Budu jako to vdova, nebo přijmu Ježíšovu nabídku?

Sama za sebe se opět rozhoduji ji přijmout. Přijmout Ježíšovu lásku se vším, co to obnáší, i s vědomím toho, že já za své hříchy trpět nebudu, protože za ně trpěl On. Amen.

A co ty? Budeš jako ta vdova, nebo přijímáš nabídku Ježíše Krista?

Pokud přijímáš Ježíšovu nabídku, ale nevíš, kudy dál, můžeš se obrátit buď přímo na , nebo na ekouče na hledamboha.cz, nebo vygooglit nejbližší sbor (církev). A pokud nechceš ani jedno z toho, ale chceš vědět víc, koukni do Bible, najdeš ji i online (doporučuji začít evangeliem podle Marka) :).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: