2. Samuelova 17,20

Abšalómovi služebníci přišli k té ženě do domu a ptali se: „Kde jsou Achímaas a Jónatan?“ Žena jim odvětila: „Přešli tudy přes strouhu.“ Hledali je tedy, ale nenašli a vrátili se do Jeruzaléma.

Bible, 2.Samuelova 17,20

Historie se opakuje. Nebo alespoň trochu. Zase dva zvědové (muži druhé strany), pronásledovatelé a žena, která pošle pronásledovatele kamsi. Jako u Jericha. Co mi tím chce Hospodin naznačit?

Je začátek roku a já musím uznat, že ten předchozí byl v něčem velmi nový a originální a v jiných oblastech se historie opakovala. Třeba jsem opět zaznamenala sezónní výkyvy ve studiu Bible a množství času s Bohem. To mám snad každoročně. Na podzim a v zimě čtu Bibli (a další křesťanskou literaturu) mnohem víc než na jaře a v létě. A pak třeba sport nebo pobyt venku. To se také opakuje. Nebo nálada v rodině.

Historie se opakuje. Stále. Někdy je to dobré, někdy je to spíš ke škodě. A proto je fajn se sem tam zastavit, podívat se dozadu a historii vyhodnotit. Ne v tom zabřednout, ale uvědomit si to dobré i to nepovedené a pak se otočit zpět dopředu a vykročit dál. S nadějí, kterou dává Hospodin.

Neboť to, co s vámi zamýšlím, znám jen já sám, je výrok Hospodinův, jsou to myšlenky o pokoji, nikoli o zlu: chci vám dát naději do budoucnosti.

Bible, Jeremiáš 29,11

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: