1. Královská 14,4

Jarobeámova žena tak učinila. Vydala se na cestu do Šíla a vstoupila do Achijášova domu. Achijáš už neviděl, jeho oči byly zastřeny stářím.

Bible, 1. Královská 14,4

Žena tak učinila. Nepolemizovala, nedohadovala se. Prostě učinila.

A teď pozor! Jsem zastánce toho, že žena má mít názor, má ho umět říct, prezentovat a má být respektován. Nejsem zastánce toho, že v manželství má pravdu vždy a pouze muž. Někdy ale je potřeba, abych jenom poslechla a za každou cenu neprosazovala svůj názor. Muži mají jiné vnímání, vidí věci jinak a někdy, jednoduše řečeno, lépe. Uvedu příklad z posledního roku.

Řešili jsme nástup syna do školky. Já nechtěla, aby šel do státní. Malovala jsem si, jak se mnou bude chodit do zdejší dětské skupiny na principu lesních MŠ, kde jsem od září měla začít pracovat. Fakt se mi nechtělo ani podat přihlášku do té státní. Manžel si ale stál za svým, a tak jsem v poslední možný den tu přihlášku podala.

Syn pak od půlky srpna chodil a neustále tvrdil, jak půjde do té druhé (státní) školky. Že já půjdu tam a on tam. Měl to v hlavě srovnané, měl pro to důvody. V září tedy nastoupil do té státní. Je tam spokojený a já v dětské skupině zjišťuji, že to není to, co bych pro své děti chtěla…

Co bych dělala, kdybych tenkrát svého muže neposlechla? Jaký dopad by to mělo na náš vztah i na můj vztah s dětmi? Ani nechci domýšlet.

A co vy? Byly jste někdy v situaci, kdy váš muž viděl dál než vy?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: