1. Královská 14,5

Ale Hospodin Achijášovi řekl: „Hle, přišla žena Jarobeámova dotázat se tě na slovo o svém synu, který je nemocen. Promluvíš k ní tak a tak. Až přijde, bude se vydávat za někoho jiného.“

Bible, 1. Královská 14,5

Jarobeám chtěl akci utajit. Jeho žena byla v přestrojení. Achijáš byl slepý. Z lidského pohledu ideální podmínky k ututlání.

Ale ne z toho Božího. Bůh, Hospodin, mě zná. Zná mé srdce, zná mé pohnutky, zná mě do morku kostí. Utvořil mě v lůně matky. Jak bych si někdy mohla byť jen myslet, že se před ním schovám? Že před ním zatajím svou totožnost? To prostě nejde.

Hospodin, Stvořitel. To on stvořil tuto zemi, každý kámen, každou kapku vody. Nic neunikne jeho zraku. Zná své stvoření do nejmenšího detailu. Miluje detaily. Hraje si s nimi. Mluví k nám v nich. Neponechává věci náhodě. Pokud chce něco sdělit, mluví jasně a konkrétně. Své slovo potvrzuje dvakrát, třikrát i víckrát, když to potřebuji.

Jeho velikost, moc, láska i dobrota mě srážejí na kolena k modlitbě i pozvedají k neutuchající chvále. Jen on je živým Bohem. Proč bych před ním utíkala?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: