1. Královská 14,17

Jarobeámova žena se vydala na cestu a přišla do Tirsy. Sotva vstoupila na práh domu, chlapec zemřel.

Bible, 1. Královská 14,17

Lucifer, Satan, měl jen jeden úkol – chválit Hospodina před jeho tváří. K tomu byl stvořen, k tomu byl povolán. On ale chtěl víc. Myslel si, že by i on sám mohl být bohem, že by věci dělal lépe než Hospodin. A tak proti Bohu povstal a s ním řada andělů. Hospodin si to ale nenechal líbit a všechny tyto anděly svrhl, odvrhl je od své tváře.

V zahradě Eden Hospodin stvořil Adama a Evu. První lidi, obraz sebe sama. A dal jim naprostou svobodu. Jen jedno neměli udělat, aby si zachovali život. Neměli okusit ovoce z jednoho jediného stromu. To by do jejich života přineslo smrt.

Satan toho využil a pomocí slov svedl Evu (i Adama) k neposlušnosti vůči Bohu. K tomu, aby si mysleli, že vědí něco lépe než Bůh. A tak do vztahu člověk – Hospodin vstoupila pýcha a smrt.

Hospodin to tak nechtěl. Neplánoval to ani prvně, ani podruhé. Nechce, abychom trpěli. Touží po tom, abychom se s ním radovali. Dovolím mu to ale? Opustím svou pýchu, svou identitu založenou na věcech tohoto světa a přijmu jeho dar lásky, milosti, pokory a věčného života s ním?

Já ho přijímám. Co ty?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: