1. Královská 21,25

Nebyl nikdo jako Achab, aby se zaprodal a dopouštěl toho, co je zlé v Hospodinových očích, jak ho k tomu podněcovala Jezábel, jeho žena.

Bible, 1. Královská 21,25

Fajn. Ok. Toto je věta, kterou bych velmi, velmi, velmi nerada někdy slyšela řečenou o mně. Sama za sebe činit to, co je zlé v Hospodinových očích, už je i tak dost špatné. Ale ještě navíc slyšet, že k tomu svádím a podněcuji někoho dalšího? Z čeho horšího Hospodin vinil svůj lid Izrael a jeho krále? Z čeho horšího vinil Ježíš náboženské vůdce své doby?

Nejsem dokonalá. Chybuji. Hřeším. Špatně se rozhoduji. Každý den. Každý den svým jednáním ovlivňuji lidi kolem sebe. Nejvíc své děti. Svými postoji, rozhodnutími, ale i náladami a reakcemi jim ukazuji odraz Boha. Jaký asi je?

Ráda bych napsala, že dobrý a lákavý. Bojím se však, že tomu tak kolikrát není. Jsou dny, kdy to prostě nejde. Kdy děti vytopí koupelnu či v pokojíčku rozdrolí polystyren a já během sekundy zapomenu na to, že jim jsem obrazem Hospodina, milujícího Boha, který nejprve miluje a pak až vychovává, trestá a zase miluje.

A tak se modlím, abych svým dětem, ani dalším lidem v okolí, nebyla tím, kdo je od Boha odrazuje a odvádí, ale tím, s kým mohou jít po stejné cestě k oslavě Boha nejvyššího. Amen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: