2. Královská 6,28

A král se jí zeptal: „Co je ti?“ Odvětila: „Tato žena mi řekla: ‚Dej sem svého syna a dnes jej sníme. Mého syna sníme zítra.‘“

Bible, 2. Královská 6,28

Pro kontext a lepší pochopení příběhu doporučuji přečíst předchozí příspěvek…

Naše země žije již skoro 80 let v míru. Ano, byl tu puč, byla tu invaze, byla tu revoluce. Stále ale lze posledních 70 let považovat za mír. Nepřítel neplundroval naši krajinu, neničil domovy, nedrancoval, neraboval, netrhal rodiny, neposílal muže na frontu a ženy do oceláren, aby byly zbraně a střelivo.

Neumím si dost dobře představit situaci žen z příběhu. A přesto mi dnes, druhý den od napadení Ukrajiny Ruskem, ta situace připadá na dosah ruky. Žiji v klidu, žiji v míru, a přesto se mé srdce chvěje úzkostí. Přestože jsem se učila, že v Evropě nikdy nebylo tak dlouhé období bez války, jako je nyní, doufala jsem a věřila, že já ji nikdy nepoznám. Myslím, že v to doufala a stále doufá většina z nás. Je to ale najednou jiné, křehké, vzácnější.

Jsem vděčná za to, že mým bohem je Bůh pokoje, můj Shalom, můj pokoj, nedobytný hrad, má skrýš, mé útočiště. Kéž ho může poznat a nalézt každá/ý z vás. Amen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: