2. Královská 8,5

Zrovna když králi vyprávěl, jak vzkřísil mrtvého, ta žena, jejíhož syna vzkřísil, přišla prosit krále o svůj dům a o své pole. Géchazí řekl: „Králi, můj pane, to je ta žena a to je její syn, kterého Elíša vzkřísil.“

Bible, 2. Královská 8,5

Na začátku udělala tato žena jednu drobnost – pozvala proroka a jeho doprovod, aby přenocoval u ní v domě. Pohostinnost, nic víc. Na konci dostala víc, než o co přišla krále požádat (vrátil jí všechen majetek včetně výnosů za léta, kdy nebyla v zemi – verš 6). Proč?

Protože otevřela svůj dům Hospodinu. Protože dovolila, aby jeden utrmácený prorok a jeho doprovod složili hlavu pod její střechou. Ona sloužila. Sloužila tím, co zrovna měla, a nechtěla nic zpět. Dávala a nebrala. Přemluvila pocestné k odpočinku, nechala jim postavit pokojík, aby při pravidelných cestách měli soukromí. Když jí umíral syn, poslala pro proroka, ne pro léčitele či kněze jiného boha. A tato drobná rozhodnutí vedla k tomu, že se o ní doslechl samotný král.

Jedno rozhodnutí, jedno pozvání na návštěvu, které mně nebo tobě může změnit celý život. Mám odvahu otevřít svůj domov procházejícímu cizinci?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: