1. Paralipomenon 7,16

Maaka, žena Makírova, porodila syna a pojmenovala ho Pereš; jeho bratr se jmenoval Šereš; a jeho synové: Úlam a Rekem.

Bible, 1. Paralipomenon 7,16

Jak já začínám mít ty rodokmeny ráda! A ta jména žen, která tam mohu objevit! Kdybych rokokmeny přeskočila, nikdy je nenajdu. Některá, jako třeba Maaka, jsou jen tam.

Proč? A kdo to byl? Co ta Maaka udělala, že se dostala do rodokmenu, kde nejsou ani jména všech mužských potomků? Tolik otázek, a žádná odpověď.

Další důvod těšit se do Nebe. Tam se na ty otázky budu moci zeptat a dostanu odpověď. Tam už přede mnou nebudou odpovědi skryté. Zeptám se Hospodina, nebo samotné Maaky. Nebo někoho, kdo ji znal.

Jak já se do toho Nebe těším! K Hospodinu, do jeho chrámu, do dokonalé země bez bolesti, bez hříchu. Neustále ho chválit a nemít starosti. Moci běhat a skákat, a neunavit se. Jíst ovoce života. Potkat lidi, o kterých jen čtu. Mít možnost mluvit s postavami biblických příběhů. Nebát se nemocí a válek. Ano, na to se těším. Ano, věřím, že toto místo existuje. Ano, věřím, že Ježíš je Boží syn a chystá mi v Nebi příbytek.

Jsem blázen? Možná. Ale raději prožiji tento život jako blázen v naději, lásce a víře, než abych trávila věčný život v pekle.

Jaký život žiješ/chceš žít ty?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: