Jób 2,10

Ale on jí odpověděl: „Mluvíš jako nějaká bláhová žena. To máme od Boha přijímat jenom dobro, kdežto věci zlé přijímat nebudeme?“ Při tom všem se Jób svými rty neprohřešil.

Bible, Jób 2,10

Bláhová – pošetilá, nerozumná, nemoudrá, zpozdilá. Proč? Protože pochybovala o Boží moci, protože se dělala moudřejší, než je Hospodin, protože nabádala svého muže ke smrti, místo aby mu byla oporou. Že jsou to tvrdá slova a tvrdý soud, co nad ní Jób, její muž, vyřkl? Ano, jsou. Jsou však oprávněná, pravdivá a nejsou o nic tvrdší než návrh, který mu přednesla ona sama.

Mám být ženou bláhovou? Ne. Mám být jejím přesným opakem – rozumná, moudrá, připravená, očekávající. Jak? Tím, že žiji v bázni před Bohem, že se sytím jeho Slovem, naslouchám mu, chválím ho, vyvyšuji jeho svaté jméno, uctívám ho.

Že to jsou slova, jejichž význam se pomalu vytrácí? Že je těžké jim porozumět, že jsou radikální? Ano, jsou. Ale bez radikálního, jasného a neochvějného rozhodnutí nelze Hospodina následovat. Ovlivňuje mě to? Ano. Mění to můj život? Ano. Šla bych do svého rozhodnutí vydat život Bohu znova? Ano.

Jak jsi na tom ty?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: