Přísloví 27,15

Neustálé zatékání vody v době dešťů a svárlivá žena jsou totéž;

Bible, Přísloví 27,15

Očividně oblíbený příměr. V Přísloví 19,13 se píše vlastně úplně to stejné. A pokud se v Bibli něco opakuje, je to většinou podstatné a důležité sdělení. Tak proč se opakuje zrovna toto, co ženám (tedy i mně) zrovna nelichotí?

No, když se kouknu na svůj život, jak běží, vidím určitou sinusoidu. Časy, kdy je vše ok, všechno klape, nic není překážkou, všechno zvládám, svět je zkrátka „zalitý sluncem“. A pak jsou časy, kdy se mi nic nechce, kdy je „všechno špatně“, kdy mě pomalu bolí i vstát a postarat se o domácnost. A to jsou časy, kdy se ze mě jednoduše stává žena svárlivá.

Jasně, souvisí to s cyklem, souvisí to s hormony. Ale Hospodin je stvořitel. On mě stvořil i s hormony a s cyklem. Není tedy víc než to? Není Hospodin a jeho milost, kterou dává znovu každého dne, víc než ženský cyklus a hormony? Věřím, že ano. Věřím, že pokud se utíkám k Hospodinu a hledám u něj útočiště, pomůže mi nebýt svárlivou. Věřím, že mi dává sílu, trpělivost, mírnost, lásku o to víc, čím hůř se cítím. Jen si pro ni musím dojít.

Myslím, že proto se v Bibli ten příměr opakuje. Aby mi Hospodin pomohl si uvědomit, že v něm je má pomoc, že nemusím být svárlivou a protivnou, že se u něj mohu schovat, ať mi je jakkoli.

Kde přežíváte své krize vy?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: