Malachiáš 2,14

Ptáte se proč? Proto, že Hospodin je svědkem mezi tebou a ženou tvého mládí, vůči níž ses zachoval věrolomně, ačkoli je to tvá družka a žena podle smlouvy.

Bible, Malachiáš 2,14

Tento verš je součást pasáže, ze které není na první pohled jasné, zda se jedná o nevěru mezi manželi, nebo nevěru Izraele vůči Hospodinu, případně o nevěru jednotlivce vůči Bohu. A ono je to vlastně jedno. Tak jako tak, Hospodin je svědkem smlouvy.

Hospodin stvrdil svou smlouvu s Izraelem v poušti. Stvrdil svou smlouvu s Abrahamem, Izákem, Jákobem. Stvrdil svou smlouvu s církví skrze Ježíše Krista. Stvrdil svou smlouvu se mnou. Byl u podpisu mé smlouvy s manželem. Všechny tyto smlouvy (a mnohem víc) Hospodin zná. Byl u nich, když se potvrzovaly. Má tedy plné právo vyžadovat jejich dodržování.

Co dělám já? Já se k těm smlouvám dobrovolně (a občas i hlasitě) hlásím, zejména jsou-li pro mě výhodné a prospěšné. Tak nějak je plním v běžném životě, ale tady už to je jak kdy. A pokud jsem volána k něčemu, co se mi na první pohled nelíbí, mívám ve zvyku se z toho vykrucovat. Z toho vyplývá, že bych měla začít makat na tom, abych já svou část smlouvy s Hospodinem (i mužem) dodržovala ve všech bodech o sto šest, a nevybírat si, co se mi hodí.

Jdu do toho? Jdeš do toho?

Jdu do toho!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: