Matouš 9,20

A hle, žena trpící už dvanáct let krvácením přišla zezadu a dotkla se třásní jeho šatu.

Bible, Matouš 9,20

Tento příběh mě dokáže pokaždé rozbrečet. Je silný. Kdo ho nezná, neváhejte si ho přečíst. Stojí to za to.

Dav lidí, plná ulice a tam žena s krvácením. Žena, která měla podle zákona být za městem, mimo život, protože byla nečistá a jen dotknout se jí znamenalo se znečistit. A tato žena se SAMA! CÍLENĚ! někoho dotkla. Ne někoho, Ježíše, o kterém šly různé zvěsti. Už jenom to, že byla ve městě, byl přestupek. Co teprve ten dotek?!?

Ta žena vědomě porušila zákon, protože věřila, že jí Ježíš může pomoci víc než jeho dodržování. Možná byla po dvanácti letech tak zoufalá, že už jí to bylo jedno. Ale přesto projevila odvahu i víru. Dávno to mohla zabalit. Mohla se vzdát. Ale ona se chytla naděje a spolehla se na Hospodina, že se o ni postará. Možná to byla poslední akce, pro kterou sebrala sílu i víru. Každopádně to zkusila a vyplatilo se.

Ta žena je pro mě symbolem víry a odvahy. Také zdravého rozumu. A v neposlední řadě je pro mě symbolem naděje v temnotě, symbolem naděje tam, kde ji člověk už nevidí. Ona ji zahlédla a to ji uzdravilo.

Takže tu máme další vlastnost: nadějeplná :).

2 komentáře: „Matouš 9,20

Add yours

  1. Příběh je pro mě povzbuzením ve chvílích, když záležitosti těla, duše a ducha nikdo jiný než Ježíš nemůže uzdravit. Ta žena přišla nenápadně, neokázale, v tichosti…Vedla ji víra. Krásný příběh. Díky za připomenutí, Aničko.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: