Marek 7,26

A ta žena byla pohanka, rodem Syrofeničanka. Prosila ho, aby vyhnal zlého ducha z její dcery.

Bible, Marek 7,26

Další žena, která v Ježíšově společnosti podle tehdejších pravidel neměla co dělat. Byla pohanka, ještě navíc s posedlou dcerou. Jak pohoršující!

Navíc, je to snad jediné místo, které si z Písma vybavuji, kde Ježíšova první reakce není: „Pojď, pomohu ti“, ale spíš: „Co po mně chceš? Za tebou jsem nepřišel“. Přesto ta žena získala to, pro co si přišla. Jak?

Svou pohotovostí, svou důmyslnou odpovědí, svou neodbytností, svou ochotou se pokořit. Samu sebe přirovnala k psovi, který jí drobky po dětech svého pána!

Znala svoje postavení. Věděla, že je cizinka, nechtěná cizinka, že si nemůže vyskakovat, cokoli požadovat. Ona jen prosila o zbytek Boží milosti. O to, co z Boží lásky a milosti zbyde poté, co jeho lid bude nasycen. A tento zbytek stačil na vysvobození její dcery.

Jak veliká je tedy Boží milost a láska k jeho lidu (ke mně), když i jen zbytek mohl způsobit vyhnání zlého ducha? O co všechno se nechávám okrádat, když zapomínám na velikost svého Boha? O co přicházím, když se sama odkláním od zdroje lásky, milosti, odvahy, rozvahy, radosti a všeho dalšího?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: