Marek 14,3

Když byl v Betanii v domě Šimona Malomocného a seděl u stolu, přišla žena, která měla alabastrovou nádobku pravého vzácného oleje z nardu. Rozbila ji a olej vylila na jeho hlavu.

Bible, Marek 14,3

Koukala jsem na to a trochu počítala. Ta nádobka s olejem měla hodnotu ve výši dvoj až trojnásobku ročního příjmu. To bylo hodně tenkrát a je to hodně i dnes.

Já vím, že srovnávat to takto úplně nejde, že v těch cenách a mzdách je hodně proměnných, ale i tak. Tohle je šílený. Nepředstavitelný. Přijít k někomu a vlastně vyhodit (hodně) přes milion z okna jenom proto, abych mu ukázala, jak moc mi na něm záleží, co pro mě znamená, že vím, kým je. To se nenosí. To se neděje.

A právě o tom to je. Že s Bohem a kolem Božích věcí se dějí lidsky nepochopitelné věci. Nepředatelné, nevysvětlitelné věci, které mohou být pro okolí bláznovstvím. Zažívám pokoj ve zkouškách, radost z ukradeného účtu, klid a bezpečí při řešení nepříjemných věcí s úřady. Ne jednou, ale stále. Mohu denně zažívat, že stále platí Hospodinovo „Nikdy tě neopustím, nikdy se tě nezřeknu, jsi má, milovaná.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: